Mida teha, kui oled jäänud autoga tee peale?

Iga autojuhi üks suuremaid hirmusid on kahtlemata autoga tee peale jäämine. Võime ju arvata, et oleme igaks olukorraks valmis, aga selline olukord juhtub pahatihti nii ootamatult, et esiti ei oskagi midagi ette võtta ja ei tea, kuidas tegutseda.

Usalda tõsisemad probleemid professionaali kätesse
Kui auto ei lähe käima, võib põhjuseid olla mitmeid. Kuna Eesti kliima on nagu ta on, siis talvel võib põhjuseks olla tihtipeale aku tühjenemine krõbeda külma tõttu. Kui aga päike sirab ja ilm on suviselt soe, ei saa põhjus selles olla. Põhjus, miks auto tööle ei lähe, võivad olla ka erinevad elektrisüsteemi rikked.
Küll aga on kogemus näidanud, et mitmed inimesed arvavad ekslikult, et puksiiriabi on liiga kallis ja üritavad viga ise leida. Paraku võib see aga viia selleni, et nad teevad veel suurema vea ja pärast peab ka seda veel lappima. Seetõttu oleks mõistlik juba profülaktika mõttes välja otsida paari puksiirteenuse pakkuja numbrid ja hoida neid näiteks kindalaekas (mäletate ju küll, mida me külma ilma kohta rääkisime… vahel mõjutab krõbe külm ka telefoniakut ja kui ühtegi numbrit ei ole, ei jää üle muud, kui näpp tee ääres püsti tõsta ja parimat loota).

Pisut nutti ja ettevalmistust ja pisema probleemiga saab ise hakkama
Veel üks probleem, mis võib ette tulla, on rehvi purunemine. Sõidad kogemata vastu äärekivi või on maas mõni takistus ja pauhh – rehv läheb susisedes tühjaks. Mis siis nüüd saab? Sellises olukorras võiks alati olla autos pagasiruumis varurehv ja kahe kõrva taga pisut teadmisi, kuidas seda vahetada. Ent iga inimene ei ole meistrimees. Mis seal ikka, ka siin on abi pukseerimisteenusest. Mõni teenusepakkuja aitab auto pukseerida lähimasse rehvitöökotta, teine toob aga uhiuue rehvi kohapeale ja aitab selle ka ära vahetada, et saaksite teekonda jätkata. Kindlasti tasub helistades küsida, mis ja kuidas.

Juhtub ikka!
Levinuim põhjus, miks autojuhid abi vajavad, on aga õige proosaline. “Unustasin võtmed autosse ja auto läks lukku!” Siis kipuvad autojuhid ennast süüdistama – no olen ikka tainapea! Tegelikult on see väga levinud ja ei tasu end liiga palju süüdistada. Luku avamine on tegelikult väga lihtne, aga lukuabi töötajad panevad südamele, et kindlasti ei tasuks ise lukku torkima hakata ja meisterspiooni mängima hakata, sest üritades ise lukku lahti teha, võite selle lihtsalt katki teha. Ja siis on häda kui palju – katkise luku vahetamist juba lukuabi hindadega võrrelda ei saa, tegu on palju kallima teenusega. Seega tasuks kindlasti võtme ärakaotamise korral või kui lukk lihtsalt ei tööta, kutsuda kohe lukuabi, kes selle üks-kaks-kolm ruttu ära teevad ja saabki sõitu jätkata.

Kui olete autoga tee peale jäänud, auto ei lähe käima, rehv puruneb või lukku ei saa avada, ei tasu kindlasti meelt heita ja lasta sel oma päeva rikkuda. Puksiirabi tõttab teile alati appi, probleem saab lahendatud kiirelt ja muretult. Autojuhil tasub ainult endal valmis olla nii palju, et hoida kindlasti käepärast mõne puksiirabi teenusepakkuja number, soovitatavalt kindalaekas, et õigel hetkel oskaks õigest kohast abi paluda. Ärge unustage, et Tallinna puksiirabi teile ehk Pärnusse appi ei tõtta, seega võiks numbreid olla igaks juhuks iga suurema linna kohta.