Kuidas leida hea puksiirabi? Mida silmas pidada?

Puksiirabi ei ole selline teenus, mida väga tihti elus vaja läheks. Seetõttu ei tea paljud inimesed, mida sellest oodata või mida valimisel silmas pidada. Ei jää ju ometi iga nädal tee äärde. Kuigi ka seda võib juhtuda. Seetõttu on inimeste teadmised puksiirteenustest üsnagi piiratud. Seda enam, et probleeme autoga on väga erinevaid – kas läheb rehv katki, ununeb võti autosse või ei lähe hoopistükkis auto külmaga tööle. Keda kutsuda, mida küsida, mida silmas pidada?

Hea puksiirabi pakub abi kõige vastu
Puksiirabide kodulehekülgedel on palju infot kirjas ja et end sellest kõigest läbi närida, võtab ka omajagu aega. Mida tihti tee peale jäänutel lihtsalt ei ole. Ka võib ootamatu probleem autoga inimese vahel ka pisut endast välja ajada ja kes siis jaksab lugeda neid eeposeid erinevate teenuste kohta. Nutikas autojuht on aga end varakult ette valmistanud, et mitte hiljem maanteel käsi laiutada ja hakata mõtlema, keda ja kuidas kutsuda. Seetõttu tasuks paari puksiirabi telefoninumbrit kindalaekas või telefonis hoida, et kiirelt abi kutsuda ja et saaks üsna pea oma teekonda jätkata.

Helista ja küsi julgelt!
Kõige tähtsam info, mida puksiirabi kodulehekülgedelt tasub tavainimesel tähele panna, on telefoninumber. Ei maksa karta ja tasub kohe number valida ning oma mure ära rääkida ning küsida nõu, mis ja kuidas. Kõige paremad on muidugi puksiirabid, mis aitavad iga probleemiga. Seega on kõige lihtsam helistada, probleemi väga täpselt kirjutada ja küsida, kuidas tegutseda.


Levinumad probleemid autodega, mille pärast puksiirabi poole pöördutakse on purunenud rehv, ootamatult otsasaanud kütus, mida näidik millegipärast ei näidanud, lukuabi kui võti on ununenud autosse, käivitusabi kui auto tööle ei lähe või isegi kraavist välja aitamine, kui on toimunud liiklusõnnetus. Sellegipoolest võib ette tulla ka vähemlevinud probleeme, mida kodulehel ehk isegi mainitud ei ole, aga enamasti saavad puksiirabi teenuse pakkujad sellega siiski aidata.

Ära unusta asukohta!
Kui tehniliste probleemidega saavad teid puksiirabi mehed aidata, siis on üks väga tähtis asi, mis tuleb endal puksiirabi valimisel meeles pidada. See on asukoht. Kui te olete Pärnus, ei maksa kutsuda kohale puksiirabi Tallinnast, sest paratamatult lisandub kaugemalt kohale sõites kilomeetrihind, mis võib pika vahemaa puhul osutuda üsna krõbedaks. Paljud puksiirabid pakuvad oma teenuseid mitmetes linnades, kuid inimesel tasuks siiski valida endale lähim pakkuja, et kilomeetritasu vältida ja muidugi ka vähem oodata, et probleem kiiremini lahendatud saaks. Kuigi tegelikult tulevad enamasti teenusepakkujad teile vajalikku kohta kohale, vahel isegi vajadusel, miks ka mitte, lähiriikidesse.

Puksiirabi teenus on Eestis vägagi kättesaadav ning kiire teenus – pärast tehtud kõnet ei pruugi vahel minna tundigi, kui probleem on juba lahendatud ja saate teekonda muretult jätkata. Ka ei maksa ootamatult tekkinud olukorras küüsi närida, et kuidas ja kust nüüd õiget puksiiri leida ja kuidas kõigi nende pakkujate vahel valida – tasub vaid välja otsida teenusepakkuja teile sobivas linnas või asulas ning helistada.

Puksiirabi tegeleb selliste probleemidega iga päev ning mis teile tundub ületamatu, on neile igapäevane töö. Kui olete probleemi võimalikult üksikasjalikult kirjeldanud, saavad teenusepakkujad teid kindlasti edasi juhendada ning aidata.