Kui palju maksab auto pukseerimine?

Kui oled jäänud autoga tee peale, siis võib kõige suuremaks probleemiks osutuda see, kui palju puksiirabi teenus maksab. Seda ei maksa üldse häbeneda, sest uuringudki on näidanud, et sugugi mitte kõigil eestlastel ei ole kõrvale pandud sääste ootamatusteks. Sellest ei ole midagi, elu peabki nautima. Ent enda stressitaseme kiire tõusu vältimiseks tasuks siiski end kurssi viia, kui palju võiksid maksta tõenäolised olukorrad, mis võivad ette tulla ning igaks juhuks end pisutki ette valmistada.

Mõni asi on parem usaldada professionaalide kätte
On arusaadav, et ootamatud lisakulutused ei meeldi meist kellelegi, olgu või rahakott puuga seljas. Kuu lõpus on lapsel sünnipäev, elektriarve on veel maksmata… ei ole lihtne see täiskasvanuelu ja kõigi kohustustega korraga žongleerimine. Ja kui sinna otsa tulevad veel ootamatud kulutused, nagu autoga tee äärde jäämine, ajab ikka meele mõruks küll. Paljud inimesed kipuvad siis kiruma ja arvama, et see teenus teeb nüüd küll eelarvesse korraliku augu ja mõtlevad, et mis see ikka ära ei ole – proovin ise ära parandada. Paraku on see aga enim levinud põhjus, miks remont läheb hiljem maksma kordades rohkem – kui te ei ole asjatundja, võite hoopis rohkem kahju teha kui kasu. Ja tagantjärele tarkus näitab, et oleks ikka võinud kutsuda puksiirabi, oleks soodsam tulnud.

Puksiirabi seitse nahka ei koori!
Nagu paljude asjadega, on sellegipoolest keeruline öelda päris ühest hinda, mis autoabi võiks maksma minna. See oleneb väga paljudest erinevatest teguritest, probleemi olemusest, kellaajast ja isegi asukohast.
Kui teil on õnneks läinud, asute te suuremas linnas või selle läheduses. Siis ei lisandu kilomeetritasu, mis võib hinnale juurde tulla kuskil asulatest eemal maanteele jäädes, sest puksiirabi peab ju sinna kohale sõitma ja see võtab rohkem aega. Suuremas linnas läheb arvele aga vaid väljakutsetasu, pealelaadimine, veoaeg, mahalaadimine, väljatõmbamine või ooteaeg. Kui olete aga kuskil kaugemal, peab maksma ka kilomeetritariifi.
Nii on ka ajaga – kui tellite puksiirabi tööpäeval päevasel ajal, on väljakutsetasu palju väiksem, kui näiteks jõulupühadel keset ööd. See on ju arusaadav, kuna ka puksiirijad tahavad puhata.
Hind võib sõltuda ka autost endast. Sõiduauto pukseerimine maksab tunduvalt vähem kui suure veoauto pukseerimine.
Kõige suurema osa hinnast moodustab aga pukseerimisele kuluv aeg, mida arvestatakse ajatariifi järgi. Seetõttu tasuks ka ise pukseerijatega teha koostööd ning mitte näiteks lasta neil ülemäära kaua teid oodata, sest nagu öeldakse, aeg on raha ja seda kõige otsesemas mõttes.

Ole õigel ajal õiges kohas
Seega võib öelda, et kui oled õigel ajal õiges kohas, on sul vedanud, sest jõululaupäeva öösel sadu kilomeetreid asulatest eemal, on tee äärde jääda päris nadi, see võib rahakotti kergendada küll. Aga kui sul veab, jääd tee äärde asulate läheduses mõistlikul ajal ja oled ka ise ettevalmistunud ja teadlik, ei pruugi puksiirabi rahakotti sugugi mitte suurt auku süüa ja pääsed üsnagi valutult. Pukseerijad tegutsevad enamasti kiiresti ja efektiivselt, nii et loodetavasti saad õige pea oma teekonda jätkata. Kui aga ei ole see päev sind soosinud, ei tasu meelt heita, nii kallis see teenus siiski ei ole, aga tasuks olla ometi ettevalmistunud, et ootamatused rivist välja ei lööks.